¦Головна¦ ¦Мій профіль¦ ¦Реєстрація¦ ¦Вхід¦ ¦Вихід¦Сьогодні 19.09.2019 , ЧетверВи увійшли як Гість
Меню сайту
Категорії розділу
Навчальний процес
Виховна діяльність
Методична робота
Соціально-психологічий супровід
Учнівське самоврядування
Батьківська сторінка
Профспілка інформує
Оголошення
Веб-ресурси школи
Наше опитування
Оцініть новий дизайн сайту
Всего ответов: 62
Освітні сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт існує
Дизайн оновлено
:-)
Головна » 2016 » Серпень » 16 » До уваги класних керівників!
13:27
До уваги класних керівників!
 Методичні рекомендації щодо проведення першого уроку у 2016-2017 навчальному році  у ліцеї.
Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена наказом МОНУ  від 16.06.2015 №641. Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів (від 24.07.2015 №1/9-354).
У цьому році   відзначено 75-річчя утворення Чернівецької області. Згідно з розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації від 16.07.2015 №444-р «Про відзначення 75-річчя утворення Чернівецької області» Департамент освіти і науки  обласної державної адміністрації рекомендує провести Перший урок на тему «Славетні буковинці. Життя і долі» (лист Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 27.07.2015 № 01-31/1925).                                  
У системі патріотичного виховання учнів у навчальних закладах області особливе значення приділяється  проведенню Першого уроку, який за змістом та формами роботи є уроком громадянського становлення особистості.
Пропонуємо теми Першого уроку у 2015/2016 навчальному році, запропоновані Міністерством освіти і науки, поєднати з рекомендованою темою Департаменту освіти  і науки облдержадміністрації:
 для початкової школи -  «Україна - моя Батьківщина»; «Ми – українці»;
для  основної школи – «Славетні буковинці. Життя і долі»; «Перлина України – Чернівецька область»  (75-та річниця утворення Чернівецької області ); «Народе мій, пишаюся тобою»,   «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно»;  «Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не  можна тільки Батьківщину. Василь Симоненко»; «Моя держава – Україна».
для старшої школи – «Незламна моя Україна».
Події останніх років, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію.
Одна із важливих віх у славній та складній історії нашого краю - 75-річчя утворення області. 7 серпня 1940 р. у складі Української РСР було утворено Чернівецьку область.  Це стало надзвичайно важливим фактором для консолідації українського населення Північної Буковини та Хотинщини з єдиною українською нацією.
 Ця дата для нас, передусім, нагода осмислити поступ краю за сімдесят п’ять років, оцінити той вагомий внесок у справу державного та національного відродження, який належить буковинцям. Саме завдяки їх невтомним рукам нині область є справжньою перлиною України. Буковина дала світові полум’яних патріотів, видатних науковців, славнозвісних митців. Священній меті становлення української нації присвятили своє творче життя Юрій Федькович, Ольга Кобилянська. Славу краю гідно понесли у світ наші сучасники Дмитро Гнатюк, Софія Ротару, Василь Зінкевич, Павло Дворський… Саме на буковинській землі плекалися таланти всесвітньо відомих представників українського культурного відродження – лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка - Івана Миколайчука, Володимира Івасюка, Назарія Яремчука.
При підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення Чернівеччини, історії державних символів України, відомих діячів Буковини. Це може бути гра-мандрівка, колективне творче панно, групова справа, усний журнал, урок-подорож, експедиція, круглий стіл, літопис чи урок-роздум про героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи Чернівецької області. Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів і учасників АТО, волонтерів.
  Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.
Завданнями уроку є ознайомлення учнів із основними історичними подіями становлення державності України; формування відчуття належності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; формування готовності служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; а також виховання поваги до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.
Рекомендуємо основний зміст Першого уроку для молодших школярів   спрямувати на соціалізацію особистості, набуття нею громадянських якостей, дотримання соціальних норм і правил. При цьому важливо формувати здатність дитини пізнавати себе як члена сім’ї, родини; дитячої спільноти; як учня; жителя міста чи села; виховувати в неї любов до рідного дому, краю, вулиці, своєї країни, її природи, рідного слова, побуту, традицій. У ході проведення уроку для цієї вікової групи радимо використовувати художні твори для читання та драматизації, різноманітні тексти виховного і повчального змісту. Їх аналіз та обговорення сприяє вихованню в молодших школярів любові до рідного краю і своєї Батьківщини, поваги до національних традицій і символів українського народу, формуванню почуття гордості за відомих людей України, турботливого ставлення до цінностей і надбань нашої країни.
 Складовою Першого уроку для учнів молодшого шкільного віку може стати підготовка і презентація проектів патріотичного змісту, як наприклад: написання творів про земляків, які прославили рідний край, листів підтримки своїм ровесникам, котрі перебувають в зоні АТО, вітальних листівок захисникам Вітчизни тощо.
Під час проведення Першого уроку для учнів основної та старшої школи важливо донести ідею української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства й нації в цілому.  Доцільно приділити увагу революційним змінам, що відбулись у листопаді 2013 р. - березні 2014 р., та продемонстрували готовність молодого покоління відстоювати національні цінності, українську державність, орієнтацію на фундаментальні орієнтири світової цивілізації. Рекомендуємо запросити учасників бойових дій на Сході країни, представників волонтерських організацій, учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО. Темами для обговорення мають бути мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які виявили свою громадянську позицію. Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність, активними учасниками якої є педагоги, учні, батьки. Це сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми нових навичок, формуванню у них відповідальної патріотичної поведінки. Під час Першого уроку рекомендуємо організувати зустрічі з волонтерами, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, незважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян.
У ході підготовки до Першого уроку рекомендуємо використовувати розробки уроків та позакласних заходів педагогів області,  які  подано у додатках. 


/2016/08_serpenj/18-08-2015_15-48-00.zip
/2016/08_serpenj/metodichni_rekomendaciji_shhodo_provedennja_persho.docx
/2016/08_serpenj/zna-2016-Microsoft-Word-2.doc
Категорія: Виховна діяльність | Переглядів: 183 | Додав: vlasowasp
Всього коментарів: 0
avatar
Останні новини
[23.03.2017]
ВІТАЄМО! (0)
[20.03.2017]
Конкурс краси і грації «Міс Весна 2017» (0)
[20.03.2017]
День українського добровольця (0)
[20.03.2017]
Тиждень української мови (0)
[17.03.2017]
ВІТАЄМО! (0)
[06.03.2017]
“Mărțișorul – vestitorul primăverii...” (0)
[03.03.2017]
ВІТАЄМО! (0)
[23.02.2017]
Як показати підліткам, що їх цінують (0)
[22.02.2017]
«Небесна Сотня: герої не вмирають» (0)
[20.02.2017]
ВІТАЄМО! (0)
Вхід на сайт
Точна година
Святкуємо!
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
Архів записів
Copyright MyCorp © 2019